Pełnowartościowa i zdrowa dieta jest niezmiernie ważna. Dlatego szczególnie dbamy, aby posiłki podawane w Przedszkolu „Villa Bambini Bis” były jak najlepiej dostosowane do potrzeb żywieniowych małego dziecka. Z wyjątkową starannością opartą na konsultacjach z dietetykiem dziecięcym układany jest jadłospis spełniający wszelkie normy. Zachowanie właściwych proporcji białek, węglowodanów, tłuszczów i witamin oznacza w pełni zbilansowaną dietę. To lokata w dobre zdrowie w dzieciństwie, która zaprocentuje w dorosłym życiu.

W Przedszkolu „Villa Bambini Bis” zapewniamy pięć smacznych domowych posiłków przygotowywanych w całości na miejscu, zgodnych z przepisami i normami zatwierdzonymi przez Rejonową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną.

 

Śniadanie - zapraszamy na nie wszystkie dzieci od godziny 8.30. W naszej jadalni serwujemy: kolorowe kanapki, skomponowane z różnego rodzaju pieczywa, wędlin, sera żółtego i świeżych warzyw. W naszym śniadaniowym menu znajdują się także: jajecznica ze szczypiorkiem, pasty jajeczne, serki naturalne, drobiowe paszteciki, twarożki i różnego rodzaju konfitury i dżemy. Dla chętnych codziennie podawane jest mleko z ulubionymi płatkami i chrupkami. Do picia dzieci dostają do wyboru herbatę, mleko lub kakao.

II Śniadanie podawane jest w salach o godzinie 10.00. Zdrowa, smaczna przekąska wyczekiwana przez dzieci. Każdego dnia serwowany jest inny owoc lub warzywo (jabłko, banan, winogrono, gruszka, brzoskwinia, marchewka itp.) w połączeniu z ciasteczkami maślanymi, zbożowymi, naturalnymi biszkoptami, chrupkami kukurydzianymi, krakersami, paluszkami lub innym zdrowym przysmakiem. Do picia podawany jest sok pomarańczowy, jabłkowy lub woda z ekstraktem różnego rodzaju soków naturalnych (malinowy, żurawinowy, truskawkowy, owoce leśne).

Obiad podawany jest o godzinie 12.00. Przygotowujemy dwudaniowe obiady - danie I to smaczna, zdrowa i pożywna zupa, danie II to danie mięsne z gotowanymi ziemniakami, frytkami, ryżem, kaszą lub makaronem. Do każdego dania podawana jest surówka oraz kompot z owoców lub sok.

Podwieczorek zaczyna się o godzinie 14.30. Dzieci mają do wyboru: różnego rodzaju ciasta, pączki, racuchy, naleśniki z dodatkami pieczone na miejscu. Podawane są: jogurty, mleczne desery, kisiel, budyń, serki oraz bogactwo owoców: bananów, pomarańczy, arbuzów, jabłek, gruszek. Dodatkowo słodkości takie jak kruche lub maślane ciasteczka. Serwowana jest także domowa pizza i tosty z serem żółtym i wędliną. Do picia podawany jest sok, mleko lub kakao.

Kolacja podawana jest o godzinie 16.15. Ten posiłek, wieńczący dzień w "Villa Bambini Bis” to kanapki z serem, wędliną, pasztetem, serkiem naturalnym i różnym rodzajem warzyw oraz dżemem. Do picia podawana jest ciepła herbata.

W Przedszkolu "Villa Bambini Bis" nigdy nie zmuszamy Dzieci do jedzenia – każde z nich może zjeść tyle, ile zechce. Wszystkie Dzieci zachęcamy do próbowania nowych dań, aby odkrywały różnorodny świat smaków. W każdym miesiącu organizujemy warsztaty kulinarne, w ramach których Dzieci samodzielnie przygotowują niezwykłe potrawy z różnych zakątków świata.

Zestawy jadłospisów oraz rozkład planowanych warsztatów kulinarnych są zawsze dostępne do wglądu Rodziców na tablicy ogłoszeń.

W trosce o higienę jamy ustnej po każdym posiłku Przedszkolaki myją zęby.

 

KONTAKT

REKRUTACJA

FACEBOOK

MONTESSORI FB